Prvé odhady draftu NHL 2021 – naši hráči v rebríčku ako prví

Prvé odhady draftu NHL 2021 – naši hráči v rebríčku ako prví

Len nedávno sa uskutočnil draft NHL 2020, avšak zámorskí experti sa už pozerajú smerom k budúcoročného výberu mladíkov. Zhodujú sa, že k dispozícii nebude taký hráč ako Alexis Lafreniére. My sa však pozrieme, kde sa nachádzajú slovenskí hráči a s potešením musíme konštatovať, že na prvých dvoch miestach v odhadoch sú klienti ISM hokejovej agentúry.

Najväčšou slovenskou nádejou bude Alex Géci. 17-ročný center by mal ročník 2020/21 odohrať za Sarniu Sting v OHL, aj keď uvidíme, čo povie koronavírus. Cez leto trénoval aj so Slovanom Bratislava, v predošlom ročníku si vyskúšal fínsku dorastenecké ligu v Lukku. Niektorý tím NHL by si rodáka z Topoľčian mohol vybrať dokonca už v druhom kole.

Do tretieho sa podľa prognóz dostal Oleksii Myklukha. Stále iba 17-ročný center má zaujímavý pôvod, pretože sa narodil v poľskom Bialistoku, ale vlastní aj ukrajinské a slovenské občianstvo. Dres s dvojkrížom na hrudi si obliekol v kategórii do 18 rokov, avšak na nedávne MS U18 sa prekvapivo nedostal. Zverenci Viliama Čacha na nich prekvapivo spadli do B-kategórie. Zahral si na poslednom Hlinka Gretzky Cupe. Mykluha v posledných dvoch sezónach hrával za tím z akadémie Salzburgu. V tíme do 18 rokov nastúpil na 51 zápasov a získal skvelých 61 bodov (22+39). V januári odišiel do Rouyn-Noranda Huskies (QMJHL), pred koronavírusom stihol 21 zápasov, získal osem bodov.

Medzi ďalšími adeptmi na možnosť byť draftovanými z posledných kôl sú aj Slováci – Andrej Migila, Šimon Groch či Róbert Bačo. Zdá sa ale, že okrem dvojice Géci – Myklukha by to na drafte NHL 2021 mohlo dopadnúť ako tento rok.

zdroj: hokejovysvet.sk

Zdieľať túto novinku