Michael Rasmussen je pripravený bojovať za Graz 99ers

Michael Rasmussen je pripravený bojovať za Graz 99ers

Aj v týchto ťažkých korona časoch sme pomohli umiestniť v spolupráci s naším partnerom zo zámoria – agentúrou CAA – kanadského NHL útočníka Detroit Red Wings Michaela Rasmussena do Rakúskeho tímu Moser Medical Graz99ers.

Pretože sa neočakáva, že Detroit Red Wings otvorí tréningový kemp pravdepodobne až do decembra, umožnil zopár svojim mladým talentovaných hráčom vycestovať do zámoria, aby sa udržali vo forme, kým sa túto zimu hokej nevráti do Severnej Ameriky. Jedným z nich je aj Michael Rasmussen, ktorý už trénuje a hrá v Grazi a má za sebou už aj prvé zápasy.

Aká bola tvoja cesta z NHL do Európy?

„No cesta bola búrlivá – cestoval som viac ako dva dni. Keďže som letel cez Zürich, kde ma kvôli korone nechali zatvoreného na letisku a nemohol som ísť ani do hotela. Mal som k dispozícii iba jednu izbu s posteľou, cítil som sa trochu ako Tom Hanks vo filme Terminál…“, hovorí Michael.

Čo ťa priviedlo do Grazu?

„Keď sa v NHL už dlhšiu dobu nehralo, hľadal som možnosti ako aspoň trochu hrať a získavať zápasové skúsenosti. Bolo viac možností, ale keď Graz prejavil záujem, rýchlo som sa rozhodol, nasadol do lietadla a som pripravený Grazu pomôcť“.

Dodajme, že Michael bude v súťaži ICEHL pravdepodobne hrať aj proti slovenskému tímu iClinic Bratislava Capitals.

Zdieľať túto novinku