Fínske posily v Nových Zámkoch

Fínske posily v Nových Zámkoch

Fanúšikovia tipsportligistu z juhu Slovenska sa môžu tešiť na ďalších legionárov z krajiny tisícich jazier 🇫🇮 . S vedením Býkov sa na zmluve dohodol 25-ročný útočník Rasmus Hämäläinen a 23-ročný center Erik Embrich.

Rasmus Hämäläinen

Rasmus Hämäläinen sa narodil v meste Lappeenranta a s hokejom začínal v miestnej organizácii SaiPa. Výborné výkony v mládežníckych mužstvách ho posunuli až do reprezentácie, kde si prešiel výbermi od 16 až do 20 rokov. Prvé seniorské štarty si odbil v sezóne 2014-15 v drese SaPKo v lige Mestis, kde strávil aj nasledujúce tri sezóny. Ostatné dve pôsobil v klube Ketterä. Fínsku najvyššiu súťaž si vyskúšal v drese KooKoo, odohral v nej 5 stretnutí. Na svojom konte má dve zlaté a jednu bronzovú medailu z Mestis, v sezóne 2016-17 bol najlepším strelcom play-off, o dva roky neskôr sa radoval z triumfu v pohári Suomen Cup.

Pušný prach rodeného strelca, ktorý nastupuje najčastejšie na pravom krídle, zvlhol v uplynulom ročníku až po jeho predčasnom ukončení. Ketterä patrila opäť k najväčším ašpirantom na titul a sezónu zakončila na prvom mieste Mestis. Hämäläinen si v 46 stretnutiach na svoje konto pripísal 32 gólov, 13 asistencií a 29 plusových bodov, pričom sa stal najlepším strelcom súťaže s osemgólovým náskokom. Dovedna má Hämäläinen na svojom konte v Mestis 266 štartov s bilanciou 107 gólov a 86 asistencií.

Štatistiky a údaje Rasmusa Hämäläinena na Eliteprospects.

Erik Embrich

Dvadsaťtriročný Erik Emrich je rodákom z Helsínk, s hokejom začínal v miestnom HIFK. Úspechy v mládežníckom hokeji pretavil do reprezentačných pozvánok, konkrétne si zahral za výbery Fínska od 16 až do 20 rokov. Po prestupe z HIFK do Ässät Pori sa v sezóne 2016-17 dočkal prvej skúsenosti so seniorským hokejom, v najvyššej fínskej súťaži nastúpil na 11 stretnutí. V nasledujúcej sezóne už patril do organizácie Jokeritu, ktorý pôsobí v KHL. Hoci väčšinu času strávil na farme v Kiekko-Vantaa, debut za A-tím Jokeritu si odkrútil v play-off v konferenčnom semifinálovom zápase proti CSKA Moskva. Ďalší štart v najlepšej hokejovej lige na starom kontinente pridal nasledujúcu sezónu, no jej majoritnú časť strávil opäť na farme.

Uplynulú sezónu strávil Embrich, ktorý je po rodičoch držiteľom estónskeho pasu, taktiež v súťaži Mestis. V drese TUTO Hockey odohral 45 zápasov, strelil 9 gólov a s 39 kanadskými bodmi bol druhým najproduktívnejším hráčom mužstva. S 30 asistenciami bol zároveň najlepším nahrávačom mužstva z mesta Turku.

Embrich je už štvrtým hokejistom z Fínska na súpiske Býkov. “Z môjho prestupu som nadšený a veľmi sa na Slovensko teším. Mám veľké očakávania, pretože viem, že liga je kvalitná a my budeme musieť pracovať každý deň veľmi tvrdo, aby sme naplnili naše ciele. Taktiež sa veľmi teším na všetkých nových ľudí, teda spoluhráčov, realizačný tím, a fanúšikov, ktorých spoznám,” povedal po podpise zmluvy mladý útočník.

Štatitiky Erika Emricha na Eliteprospects.

zdroj: HC Nové Zámky

Zdieľať túto novinku