Bruno Mráz a Patrik Maier v Slovane Bratislava

Bruno Mráz a Patrik Maier v Slovane Bratislava

Bratislavský Slovan pred novou sezónou aktívne posilňuje mužstvo – do jeho kádra pribudli dvaja naši klienti.

Prvým je 27 ročný útočník Bruno Mráz. Odchovanec bratislavského klubu sa hlási o návrat do Slovana po šiestich rokoch. V seniorskom mužstve figuroval Bruno Mráz v ročníku 2013/14 počas pôsobenia v nadnárodnej KHL, no pre veľkú konkurenciu v mančafte odohral väčšinu stretnutí v HK 36 Skalica.

„Do tímu sa nám podarilo priviesť nášho odchovanca, ktorého kvality veľmi dobre poznáme. V minulosti Bruno v mladom veku nazrel do prvého tímu v KHL, každým rokom sa zlepšoval, čo potvrdzoval v produktívnych sezónach na Slovensku i angažmánom v tíme Olomouca. Hráč má v sebe potenciál nadviazať na produktivitu aj v Slovane. Je použiteľný vo všetkých herných činnostiach, na poste stredného útočníka i krídla,“ povedal pre oficiálny web hcslovan.sk Maroš Krajči.

Po anabáze na Záhorí si šikovný útočník urobil dobré meno v ročníkoch 2015/2016 a 2016/2017 v tíme HKM Zvolen, kde patril medzi bodových lídrov tímu HKM Zvolen a svojimi výkonmi si vyslúžil miestenku v reprezentácii na Nemeckom pohári.

Produktívne roky v Tipsport Lige si všimli v českej najvyššej súťaži. V HC Olomouc strávil dve sezóny, po ktorých sa minulý rok vrátil do Zvolena, kde sa v nedokončenej sezóne opäť zaradil medzi najproduktívejších hráčov tímu.

Druhým je obranca Patrik Maier, s ktorým sa Slovan dohodol na ročnom pôsobení. Dvadsaťtriročný obranca odštartoval svoju kariéru v mládežníckych kategóriach Slovana, odkiaľ jeho kroky viedli do jednej z top kanadských mládežníckych líg Wester Hockey League (WHL). Tvrdosť juniorského zámorského hokeja si vyskúšal dve sezóny. V mladom veku patril k stabilným členom juniorskych výberov Slovenskej reprezentácie. V roku 2015 sa pod vedením hlavného trénera Ernesta Bokroša zúčastnil na MS do 20 rokov vo Fínsku.

Po návrate spoza mora odohral jednu sezónu v tíme Nových Zámkov, kde patril k defenzívnym oporám tímu. Jeho dôraznú a tvrdú hru si ocenili tiež v českej najvyššej súťaži, kde strávil nasledujúce dve sezóny v tíme Liberca. V sezóne 2019/2020 podpísal kontrakt s tipsportligovým HKM Zvolen, kde odohral 38 zápasov, v ktorých dosiahol 3 góly, 3 asistencie a 99 trestných minút.Ten istý ročník napokon dohrával v neďalekej Banskej Bystrici.


“Do mužstva nám pribudol ďalší rodák z Bratislavy, navyše odchovanec tohto klubu, ktorý ma veľkú motiváciu urobiť so svojim klubom úspešnú sezónu. Patrik má skúsenosti z extraligy, kde si svoje úlohy zastal. Ide o dôrazného obrancu, ktorý si vo vlastnom pásme vie urobiť rešpekt a poriadok pred svojim brankárom. K jeho devizám patrí rovnako dobrý pohyb a tvrdá strela,” povedal na adresu Patrika Maiera hlavný tréner klubu Roman Stantien.

Obom prajeme úspešnú sezónu v bratislavskom klube.

 

Zdieľať túto novinku