Kanadská trojka do Slovanu Bratislava

Kanadská trojka do Slovanu Bratislava

So Slovanom Bratislava podpísali ročné kontrakty traja naši kanadský hráči: Brendan O’Donnell, Brant Harris a Brendan Ranford.

Brendan O’Donnell

Dvadsaťosemročný krídelník pôsobil v uplynulej sezóne v Kladne, s “belasými” sa dohodol na ročnom kontrakte. “V ofenzíve nám zostali voľné okná pre útočníkov, od ktorých budeme očakávať produktivitu. Zamerali sme sa na legionárov a práve jedným z nich by mal byť Brendan O’Donnell. Hráč je vo výbornom hokejovom veku, má skúsenosti z kvalitných európskych súťaží, kde potvrdzoval svoje zakončovateľské kvality. Veríme, že v podobnom trende bude pokračovať aj v Slovane. Priestor dostane v elitných formáciách i pri hre v nerovnovážnom počte, vyjadril sa pre klubový web po podpise kontraktu hlavný poradca a koordinátor nových vlastníkov Maroš Krajči.

Brendan poslal fanúšikom aj krátky pozdrav:

Brendan O’Donnell pôsobí v európskych súťažiach od sezóny 2017/2018, keď bol členom tímu Červenej hviezdy Kchun-lun v KHL. Za čínsky klub odohral vtedy 25 duelov, bod na zápas si pripísal aj druhom tíme vo Vyššej hokejovej lige (VHL).

Rodák z Winnipegu má aj krátku skúsenosť s fínskou Liigou, pôsobil tiež v EBEL lige, kde obliekal dres Dornbirneru EC. Tam si v 43 dueloch pripísal do štatistík 33 gólov a ďalších 20 asistencii.

Štatistiky a údaje Brendana O’Donnella na Eliteprospects.

Brant Harris a Brendan Ranford

Dvojica kanadských útočníkov Brant Harris a Brendan Ranford, vlani spoločne nastupovala v drese švédskeho Mora IK.

Obaja Kanaďania prišli do Mory až v priebehu sezóny 2019/2020 a vytvorili produktívnu ofenzívnu dvojičku. Harris si ako center spoločnej formácie pripísal v 27 dueloch 20 kanadských bodov, jeho kolega z krídla Ranford zaznamenal v 29 dueloch 23 bodov a bol tretím najproduktívnejším hráčom mužstva.

“Do tímu sme hľadali rozdielových hráčov na trhu. Situácia ohľadom slovenských hokejistov tohto levelu nás prirodzene nútila hľadať v zahraničí. Keďže sme zároveň chceli, aby hráči, na ktorých bude tréner môcť stavať produktivitu, boli s mužstvom už 30 – 45 dní pred začiatkom sezóny, dávali sme tiež dôraz na ich zohratosť tak, aby si čo najviac na ľade rozumeli. Siahli sme preto na vcelku ojedinelú možnosť angažovať Brendana a Branta, ktorí strávili časť minulej sezóny dokonca v jednom útoku,” povedal pre klubový web hlavný poradca a koordinátor nových vlastníkov Maroš Krajči.

Pred švédskou anabázou pôsobil 30-ročný Harris dve sezóny úspešne v tíme Red Bull Salzburg. V oboch rokoch sa dostal nad úroveň 30 bodov, v ročníku 2017/2018 zaznamenal 44 bodov.

Medzi najproduktívnejších hokejistov patril aj v rámci East Coast Hockey League (ECHL), kde v štatistikách dosiahol takmer jeden bod na zápas. Štarty si počas svojej kariéry pripísal tiež v American Hockey League (AHL). Dvadsaťosemročný Ranford nastupoval päť sezón nepretržite v AHL. V tíme Texas Stars sa zaradil medzi najproduktívnejších útočníkov.

V štatistikách sa dvakrát dostal cez hranicu 50 kanadských bodov. V roku 2010 si ho vo vstupnom drafte z pozície 209 vybrala Philadelphia Flyers. V NHL ale odohral len jeden zápas za Dallas. V ročníku 2018/2019 si vyskúšal prvýkrát európske pôsobisko, za Eisbären Berlin zaknihoval 28 bodov.

Štatistiky a údaje Branta Harrisa na Eliteprospects.

Štatistiky a údaje Brendana Ranforda na Eliteprospects.

zdroj: TASR, MORA IK

Zdieľať túto novinku