Do Nových Zámkov prichádza fínsky brankár Henri Kiviaho

Do Nových Zámkov prichádza fínsky brankár Henri Kiviaho

Vedenie novozámockých Býkov sa rozhodlo zvýšiť konkurenciu na brankárskom poste. Na juh Slovenska mieri cez našu hokejovú hráčsku agentúru ISM Fín Henri Kiviaho, ktorý má bohaté skúsenosti z domácej najvyššej súťaže.

Henri Kiviaho sa narodil v Lappeenrante a je odchovancom miestnej organizácie SaiPa. Po tom, ako prešiel všetkými mládežníckymi výbermi klubu, podpísal zmluvu v KalPe, avšak prvé tri sezóny chytal prevažne v juniorskej súťaži, no na svoje konto si pripísal aj niekoľko seniorských štartov v najvyššej súťaži ako náhradný brankár. Svojimi výkonmi zaujal aj skautov Dallasu Stars, hviezdy ho do NHL draftovali v roku 2012 v piatom kole zo 144. miesta.

Debutu v najvyššej súťaži sa napokon dočkal 15. októbra 2013. Po úspešnej sezóne zamieril do zámoria, kde však pri pretlaku na brankárskom poste chytal iba v ECHL. Po roku v Idaho Steelheads sa vrátil na hosťovanie do Fínska, v najvyššej súťaži odchytal 19 duelov za Illves a ďalších 10 v nižšej súťaži za LeKi. Nasledujúci rok odchytal kvôli zraneniu iba necelé jedno stretnutie v ECHL a tak po sezóne zamieril domov. Ďalšie dve sezóny odchytal v drese Ässätu Pori v najvyššej súťaži.

“Som veľmi šťastný, že sa mi naskytla takáto možnosť. Keď som dostal ponuku prísť chytať do Nových Zámkov, moja odpoveď bola veľmi rýchla a jasná. Viem, že máme veľmi dobré mužstvo, takže je to pre mňa i celý tím veľká príležitosť zaznamenať úspešnú sezónu,” povedal po príchode na juh Slovenska Kiviaho.

Ostatnú sezónu odchytal 26-ročný brankár v druhej najvyššej fínskej súťaži. Za druhý najlepší celok Mestis, Iisalmen Peli-Karhut, nastúpil na 35 stretnutí a dostal sa i do výberu All-star ligy. Vyslúžil si aj pozvánku do najvyššej súťaže, na hosťovaní v KalPe odchytal dve stretnutia.

zdroj: hcnovezamky.eu

Zdieľať túto novinku