Ciele sú stále najvyššie, hovorí Miroslav Preisinger

Ciele sú stále najvyššie, hovorí Miroslav Preisinger

Ciele sú stále najvyššie, dúfam, že sa sezóna začne čím skôr, hovorí Miroslav Preisinger.

Posledný zápas odohral ešte v závere januára tohto roka. Miroslav Preisinger pomohol Popradu zdolať Slovan 4:2, utrpel však pritom aj zranenie, ktoré ho vyradilo z hry na dlhšiu dobu.

Ešte pred jeho súťažným návratom na ľad však predčasne ukončili sezónu. Útočník dúfa, že budúci ročník začne normálne. Pravdepodobne ho odohrá opäť v drese „kamzíkov“.

ČIERNY KÔŇ HO ZLÁKAL AJ NA BUDÚCI ROČNÍK

Miroslav Preisinger sa v súčasnosti pripravuje na najbližší ročník. Za tréningové miesto si vybral Pezinok.

„Už posledné dva roky som robil letnú prípravu s jedným trénerom. Teraz majú nejakú spoluprácu v novej posilňovni v Pezinku, tak som ju skúsil. Bývam v Rači, takže to mám ‘na skok’ od domu, v tom nie je žiaden problém. Je tu blízko aj ľad, čiže všetko je super,“ vysvetlil center v rozhovore pre náš denník.

Stáť na ľade mu napriek dlhej pauze nerobilo veľký problém. „Na moje prekvapenie to bolo celkom dobré,“ povedal Miroslav Preisinger. „Už aj ku koncu sezóny som chodil na ľad, potom sa však náhle skončila. Som rád, že teraz môžem trošku dobehnúť deficit.“

HORŠÍ ZAČIATOK, LEPŠÍ KONIEC

Rodák z hlavného mesta Slovenska začal ročník 2019/20 vo Zvolene. Domov na Slovensko sa vrátil po štyroch sezónach v českej extralige, kde hral za Plzeň. Za „rytierov” nakoniec odohral iba 10 zápasov. Klub s ním v polovici októbra ukončil spoluprácu, pričom ako dôvod uviedol porušenie životosprávy. S angažmánom pod Pustým hradom nebol veľmi spokojný ani Preisinger. „Začiatok sezóny bol horší. Vo Zvolene som nedostával toľko priestoru, koľko by som chcel,“ uviedol 29-ročný útočník.

Po konci vo Zvolene ho získal Poprad, kde sa mu darilo viac. V 24 stretnutiach nazbieral 16 bodov (8+8) a stúpol mu aj čas strávený na ľade. Vyzdvihuje aj tímovú atmosféru ambiciózneho klubu. „V Poprade mi to celkom sadlo, aj partia bola super. Škoda predčasného konca. Myslím si, že sme boli jedným z ‘čiernych koní’, ktoré by to mohli v play-off dotiahnuť ďaleko.“

„Kamzíci“ ožili pod vedením trénera Petra Mikulu, ktorý ich vytiahol z jedenásteho miesta v tabuľke na štvrté. „Hralo sa mi pod ním dobre. On vedel, čo chce a čo vyžaduje od každého hráča. Hráči zase vedeli, čo môžu čakať od neho. Myslím si, že to fungovalo,“ povedal Preisinger.

ZOSTÁVA V POPRADE

Spoločne s ostatnými Mikulovými zverencami veril v tímový úspech. „Mysleli sme na najvyššie priečky. V tíme bola dobrá atmosféra a všetci sme vedeli, aký je náš cieľ. Každý pre to robil maximum,“ potvrdil Miroslav Preisinger. „Avšak teraz už nad tým ťažko polemizovať. Ktorýkoľvek klub môže teraz povedať, že mohol vyhrať titul. Skončilo sa to, ako to skončilo. Teraz máme šancu na ďalší rok.“

Bratislavský rodák plánuje aj najbližší ročník stráviť v Poprade. „Vyzerá to tak, že by som mal opäť ísť pod Tatry. Je to viac-menej dohodnuté. Ešte existuje pár vecí, ktoré sa musia dotiahnuť, ale mal by som začínať tam.“

Jeho ciele zostávajú v tíme „kamzíkov“ rovnaké. „Sú stále najvyššie,“ uviedol Preisinger. Štart extraligového ročníka 2020/21 je však naďalej otázny. „Dúfam, že sa sezóna začne normálne a čím skôr. Snáď už celé toto skončí a všetko bude fungovať.

zdroj: sport.aktuality.sk

Zdieľať túto novinku