Pohľad, ktorý poteší všetkých Slovákov!

Pohľad, ktorý poteší všetkých Slovákov!

Zámorský expert zverejnil posledné poradie pred draftom NHL. Bude mať Slovensko po 7 rokoch hráča v 1. kole?

Zámorský expert Ryan Kennedy, píšuci pre renomovaný portál The Hockey News, zverejnil svoj posledný preddraftový renking. Odborník na prospekty svojím rebríčkom poteší slovenských fanúšikov.

Útočník Martin Chromiak bude najhorúcejším slovenským želiezkom v ohni. Kennedy ho do svojho finálneho renkingu zaradil na 32. pozíciu, teda o stupienok za výbermi v 1. kole!

Skutočne je reálne, že Slovensko po dlhých 7 rokoch bude mať hráča draftovaného do NHL v 1. kole. Naposledy sa to podarilo útočníkovi Markovi Daňovi, ktorého si v drafte 2013 vybral Columbus Blue Jackets z 27. miesta.

17-ročný Chromiak začal sezónu v Tipsport lige v drese trenčianskej Dukly. Šokujúco ho nevybrali do záverečnej nominácie na MS do 20 rokov. Následne sa rozhodol pre odchod do zámoria.

Napriek tomu, že naskakoval do rozbehnutej sezóny OHL a musel sa aklimatizovať na iný štýl hokeja, na iný štýl života, zvládol to perfektne. V drese Kingston Frontenacs patril k lídrom – v 28 zápasoch strelil 11 gólov a nazbieral 33 bodov.

Podobne to s vyhliadkami na kvalitný draft Chromiaka vidí aj ďalší zámorský portál The Hockey Writers, podľa ktorého má tiež reálnu šancu zaútočiť na 1. kolo.

„Chromiak neustále stúpa v draftových rebríčkoch, sezónu začínal v treťom kole, no odvtedy sa vyšplhal do druhého kola a teraz sa o ňom uvažuje na konci prvého kola. Je tiež jedným z najmladších hráčov na drafte, 18 oslávi až koncom augusta, čo mu necháva množstvo priestoru na zlepšovanie. Chromiak sa pravdepodobne dostane do pozícií 20-40.”
zdroj: nhl.sk

Zdieľať túto novinku