Bude draft do NHL 2022 náš najlepší v histórii?

Bude draft do NHL 2022 náš najlepší v histórii?

Draft NHL o dva roky z pohľadu Slovákov draftom snov? Predbežné prognózy vyzerajú fantasticky.

Posledný slovenský hráč draftovaný v 1. kole NHL bol v roku 2013 Marko Daňo. Z 27. miesta si ho vybral Columbus Blue Jackets. Najvyššie draftovaným Slovákom v NHL v histórii bol Marián Gáborík – v roku 2000 si ho z tretej pozície vybral tím Minnesota Wild.

Aktuálne je sezóna zámorskej profiligy prerušená pre pandémiu koronavírusu. Nasledujúci draft by mal prebehnuť online formou. Slovensko bude mať niekoľko horúcich želiezok v ohni, no veľmi pozitívne vyzerá prognóza na vstupný výber v roku 2022.

Zámorský hokejový portál špecializujúci sa na nádejných hokejistov TPEHockey uverejnil rebríček najväčších nádejí pre draft NHL v roku 2022. Fantastické je, že do elitnej desiatky sa zmestili hneď dvaja Slováci – 16-ročný obranca Šimon Nemec a 15-ročný útočník Juraj Slafkovský.

Košický rodák Slafkovský hokejovo vyrastá v zahraničí. Napredoval v rakúskej RB Academy, hrával za šestnástku aj devätnástku českého Hradca Králové. Posledný ročník strávil vo Fínsku. V organizácii TPS Turku stihol hrať za výbery do 16, 18 aj 20 rokov. V drese osemnástky nazbieral 52 bodov v 39 zápasoch. V štyroch zápasoch za dvadsiatku zaknihoval tri body.

Šimon Nemec je rodákom z Liptovského Mikuláša. Stiahla si ho Nitra. V drese áčka odohral v tejto sezóne v Tipsport lige 12 zápasov so ziskom 3 asistencií. V drese nitrianskej juniorky zaznamenal 8 bodov v 13 súbojoch. Hrával aj na hosťovaní v druhej najvyššej súťaži za Levice. V 20 dueloch zapísal 8 bodov.
Obaja sú veľmi perspektívni hráči a držíme palce, nech aj v nasledujúcich sezónach pokračujú v nastúpenom trende a progrese a skutočne im to v drafte do NHL v roku 2022 vyjde tak skvele, ako prognózuje zámorský TPEHockey.

Zdroj: nhl.sk