V karanténe trénuje ako Rocky Balboa: Chodím do lesa rúbať drevo, smeje sa Róbert Lantoši.

V karanténe trénuje ako Rocky Balboa: Chodím do lesa rúbať drevo, smeje sa Róbert Lantoši.

Róbert Lantoši išiel do zámoria so snom zabojovať o zmluvu v NHL. Toto je však dnes posledné, na čo myslí. V súčasnosti sa totiž, ako každý na svete, najviac zaujíma o zdravie seba i svojich najbližších.

Dôvodom je pandémia koronavírusu, pre ktorý sa American Hockey League (AHL) zatiaľ prerušila. Slovenský útočník však tuší, že neostane len pri tom. „Podľa mňa nebudeme pokračovať. AHL nemá takú sledovanosť ako NHL. Oni v nejakom rytme začnú, no nemyslím si, že to bude prípad aj farmárskej súťaže,“ povedal pre ŠPORT.sk útočník Providence Bruins.

Prvý náznak, že sezóna sa nedohrá, však prišiel už pred troma týždňami. Podľa slov nášho reprezentanta sa mužstvo vtedy chystalo na tréning a zrazu prišiel jasný príkaz.

„Tam to prišlo zo dňa na deň. Po jednom zo zápasov sme išli na druhý deň do kabíny a povedali nám, že sa nejde na ľad, lebo nemôžeme,“ opisuje prvé chvíle, počas ktorých si naozaj uvedomoval, že sa niečo deje.

„Napísali nám, že sa máme správať, akoby bol koniec sezóny. To bolo všetko, čo nám povedali. Tak sme to aj urobili. Pobrali sme sa na letisko, nasadli do lietadla a išli domov. Zbalili sme, čo sa dalo a ostatné veci nechali v sklade,“ pokračoval 24-ročný rodák z Prievidze.

Aj vďaka bleskovej reakcii opustiť Spojené štáty americké, tak Róbert Lantoši aj s priateľkou zrejme utiekol pred pohromou, ktorá sa valila na USA. Krátko po ich odchode sa totiž stala tretia najväčšia krajina sveta ohniskom novej nákazy.

„Domov sme prišili minulý pondelok. Vtedy to tam ľudia nebrali až tak vážne. Máloktorí nosili nebodaj rúška alebo sa chránili nejakým spôsobom. Odišli sme ešte v dobrom čase, až potom to tam stúplo v priebehu pár dní. Keď sme tam ešte boli, naozaj nikto to neriešil. Síce niektorí už zatvárali obchody, ale nebolo to v takom množstve ako teraz. Ušli sme v dobrom čase,“ pokračuje Lantoši, ktorý skončil v kanadskom bodovaní tímu na šiestom mieste.

V KARANTÉNE IMPROVIZUJE

Po 50 zápasoch si totiž na svoje konto pripísal 31 bodov za 11 gólov a 20 asistencií. Aj tieto výkony sú istým náznakom, že zámorský štýl hokeja by mohol vyhovovať nášmu reprezentantovi.

„Bol som rád, že som sa rozhodol ísť za more. Myslím si, že táto sezóna mi dala určite veľa a uvidíme, čo príde ďalej. Spočiatku to však bolo ťažké. Veľa som nehrával a všetko bolo pre mňa nové. Mali sme však dobrú partiu chalanov, tak to bolo jednoduchšie. Potom sa mi začalo bodovo dariť, čo mi pridalo na sebavedomí a hralo sa mi aj jednoduchšie. Človek si začal rýchlejšie zvykať na štýl hokeja.“

Róbert Lantoši si navyše v Providence zahral v jednom útoku s krajanom Petrom Cehlárikom.

„Štvrtinu ročníka sme boli spolu, čo bolo super. Ale nebolo to prvýkrát, čo sme hrali v jednej formácii. Už predtým v reprezentácii sme dlho hrávali spolu. Len potom musel tréner v Providence robiť nejaké zmeny v zostave a rozdelil nás. V období, kedy sme nastupovali bok po boku, nám to išlo veľmi dobre,“ dodáva Lantoši, ktorý sa sústredil najmä na svoje výkony, ktoré by mu mholi v budúcnosti vyniesť zmluvu v NHL.

Hlavný boj o kontrakt s Bostonom tak stále trvá a v hre je zatiaľ len dvojcestný kontrakt. „Uvidíme, verím tomu, že to tak bude. Teraz je to ale veľmi ťažké, lebo v súčasnosti sa každý sústredí na to, aby ostal zdravý. Nerieši sa nič iné, resp. ak áno, tak len v malej miere. Verím však, že sa to podarí.“

Róbert Lantoši tak stále čaká, ako sa vyvinie situácia v zámorskej AHL. Vyzerá to však tak, že sezóna je už stratená. Aj preto mu teraz už neostáva nič iné, ako prečkať ťažké časy. Po návrte ich trávi s priateľkou v nútenej súkromnej karanténe. Dobrou správou je, že zatiaľ ani jeden z nich nehlási zdravotné problémy.

„Sme na chate, v domácej karanténe. Zatiaľ sme v poriadku, uvidíme, čo príde, no veríme, že nič. Zatiaľ sme tu týždeň. Snažím sa udržiavať, priateľka mi varí a k tomu nám naši nosia jedlo. Takže musím spaľovať,“ priznáva Róbert Lantoši, ktorý musí v tréningu improvizovať.

„Keďže nie sú otvorené posilňovne, zatiaľ sa nemám ako pripravovať. Robím to ako Rocky Balboa. Trénujem s tým, čo sa dá. Chodím rúbať drevo do lesa a podobne,“ zasmial na záver sa Róbert Latnoši.

Zdroj: sport.aktuality.sk