Stanislav Škorvánek v ďalšej sezóne v Michalovciach

Stanislav Škorvánek v ďalšej sezóne v Michalovciach

Tipsportligový hokejový klub HK Dukla Ingema Michalovce angažoval 24-ročného brankára Stanislava Škorváneka a o dva roky mladšieho obrancu Vojtecha Zeleňáka. Obaja pôsobili v sezóne 2019/2020 v HC Košice. Michalovský klub informoval o nových akvizíciách na oficiálnej stránke.

Odchovanec Žiliny Stanislav Škorvánek zmenil pôsobisko po tom, čo tri roky pôsobil v HC Košice. U “oceliarov” mal dlhodobo pozíciu brankárskej dvojky. V predčasne ukončenom ročníku 2019/2020 nastúpil na 12 zápasov, v ktorých mal 91,5-percentnú úspešnosť zásahov a dosiahol v nich priemer 2,25 inkasovaných gólov. V najvyššej slovenskej súťaži už nastupoval aj za Nové Zámky a HK Orange 20. V novom klube vytvorí brankársku dvojicu s Tomášom Tomekom, ktorý prišiel zo Zvolena.

Po jednej sezóne v drese materského klubu zmenil pôsobisko aj urastený obranca Zeleňák. Sezónu 2019/2020 mu prekazili aj zdravotné problémy, pre ktoré odohral iba 33 zápasov. Získal v nich 6 kanadských bodov za asistencie a 3 plusové body v hodnotení +/-.

Okrem Škorváneka a Zeleňáka nabral smer z Košíc do Michaloviec aj slovinský obranca Jurij Repe, ktorého michalovský klub angažoval pred dvomi týždňami.

zdroj: hokejportal.net, tasr, facebook

Zdieľať túto novinku