Po výbornej sezóne diplomatické mlčanie o budúcnosti

Po výbornej sezóne diplomatické mlčanie o budúcnosti

Do severských líg po dobrej sezóne už zamierili Pavol Skalický z českej extraligy a Matej Tomek zo Slovenska. Ďalší Slovák, hrajúci v českej najvyššej súťaži, by ich mohol nasledovať. Adam Jánošík je spájaný so švédskou najvyššou súťažou.

Ešte pred sezónou sa jeho meno spájalo aj s Košicami. Obranca Adama Jánošík kontakt s týmto slovenským klubom priznal aj po predčasne skončenom ročníku 19/20. „Pán Šťastný ma poznal z Liberca a Chomutova. Určite boli Košice v hre, boli sme v kontakte hneď, ako do Košíc prišiel. Ja som však čakal aj na Slovan, ktorý sa vyjadril až neviem kedy, že KHL nebude. Tímy v Česku už mali plné kádre, bol som trochu v úzkych, ale nakoniec to s Košicami nedopadlo,“ povedal Jánošík, ktorý nakoniec išiel „zbíjať“ do Litvínova. A veruže, ľutovať nebolo čo. „Bol to jeden z najlepších krokov, aký som urobil. Bola to moja zatiaľ najlepšia sezóna. Či už to bolo v Litvínove, alebo aj potom v Plzni, v oboch tímoch som sa cítil dobre,“ konštatoval piaty najvyťažovanejší obranca českej ligy. „V Litvínove som dostával veľmi veľa priestoru. Bol som bek číslo jedna, všetko sa točilo okolo mňa a to mi iba pomohlo. To rozhodnutie pre Litvínov pred sezónou bolo výborné,“ znova si pochvaľoval slovenský zadák. Bodaj by aj nie, len traja obrancovia dali v českej lige viac gólov ako on (7). Napriek tomu však sezónu v meste „chemikov“ nedokončil. Pobral sa do Plzne, kam ho vymenili za obrancu Michala Moravčíka. „Výmena bola, aj nebola prekvapením. Litvínov dostal za mňa dobrú protihodnotu, Plzeň chcela zase bojovať o titul, tiež mala výborný tím. Určite ma však tešilo, že som mal šancu ísť do lepšieho tímu a tešilo, že môžem zabojovať o titul. I keď vieme, ako sezóna dopadla. Je faktom, že v Plzni som mal trochu iné úlohy, ale bol to lepší tím, takže som ich prijal. Moja vyťaženosť sa tam nezmenila, aj keď som sa musel viac sústrediť na bránenie, hral som v oslabeniach a nasadzovali nás na najlepších hráčov súpera,“ ozrejmil Jánošík.

Adam Jánošík (vpravo) sa raduje z gólu v drese Plzne.

Moravčík je na české pomery v rámci ligy pojem. Hral už na dvoch MS, dostal šancu aj v AHL a radí sa k najvýraznejším obrancom súťaže.  „Bral som to ako určitú poctu, lebo podľa mňa ide o jedného z najlepších bekov českej ligy. Aj keď som vedel, že v novej sezóne odíde do Fínska, ale ani mňa nemala Plzeň ako istého hráča. Bola to pocta, no zároveň si myslím, že aj rovná výmena,“ nechal sa počuť slovenský obranca, ktorého na diaľku potešila aj záchrana jeho bývalého zamestnávateľa z Litvínova. „Určite ma to na konci sezóny veľmi potešilo, lebo to obdobie trištvrte sezóny bolo naozaj krásne. V závere som im veľmi fandil, i keď som vedel, že sa zachránia, naozaj som im veril. Akurát ma mrzí, že v Plzni sa nešlo do play-off a misiu sme nemohli dokončiť,“ priznal Jánošík, ktorý sa spoločne s ďalšími spoluhráčmi už dohodol na finančnom vysporiadaní s českým extraligistom. „Súhlasili sme s päťdesiatpercentnými odmenami za marec a apríl. Bolo to o súhlase voči klubu, lebo Plzeň sa vždy výborne starala o hráčov, záväzky si plnili vždy perfektne, takže aj preto prišiel od hráčov takýto krok o spoločnej dohode,“ vysvetlil účastník troch MS. Po výbornej sezóne by sa mohol zaradiť medzi slovenských hráčov, ktorých dobrý ročník odpichne do Škandinávie. Švédske média už otvorene špekulujú o tom, že Jánošík by mal zamieriť do švédskej SHL. O jeho služby údajne prejavil záujem vlaňajší posledný tím švédskej najvyššej súťaže IK Oskarshamn. „Do 30.apríla mám zmluvu s Plzňou. O takých veciach sa dopredu nehovorí. Uvidíme, čo sa stane prvého mája,“ diplomaticky, avšak očakávane zareagoval na otázku o svojej budúcnosti.

zdroj: hokejportal.net